A A A

13 V 2018 r. - Wniebowstąpienie Pańskie

 

 

1. Dzisiaj

· Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i początek modlitewnego przygotowania do uroczystości Zesłania Ducha Świętego

· składka z mszy niedzielnych przeznaczona jest na inwestycje parafialne (odnowienie elewacji domu parafialnego); modlimy się za ofiarodawców.

2. Msze św. w dni powszednie

· od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00 i 19:00

· w piątek i sobotę o godz. 7:30 i 18:00

3. Nabożeństwa w tygodniu:

· Nabożeństwa majowe o godz. 21:00 w kościele

· Różaniec w poniedziałek i czwartek o godz. 17:30

· Koronka do Miłosierdzia Bożego we wtorek po mszy o godz. 18:00

· Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16:00

· Do NSPJ w piątek o godz. 18:00

4. Wigilia Zesłania Ducha Świętego (dnia 19 maja) będzie w parafiach szczególnym czasem świętowania i składania Panu Bogu dziękczynienia za 1050 lat istnienia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa Archidiecezji Poznańskiej. Zewnętrznym wyrazem parafialnego świętowania będzie uroczysta liturgia Mszy Świętej z Wigilii Zesłania Ducha Świętego wraz z Nieszporami o godz. 18:00 oraz bicie dzwonów kościelnych o godzinie 20:00 we wszystkich kościołach parafialnych Archidiecezji Poznańskiej.

5. Uroczystość odpustu Zesłania Ducha Świętego, święto patronalne głównego patrona naszej wspólnoty parafialnej odbędzie się w przyszłą niedzielę, dnia 20 maja. Sumę odpustową o godz. 11:30 w intencji Parafian odprawi prezbiter Adam Prozorowski.

Po sumie Spotkanie Rodzinne na placu przykościelnym:

· „Wy dajcie im jeść” – posiłek

· Tatusiowie z dziećmi będą mogli wejść na wieżę kościoła: zobaczyć mechanizm zegara, dzwon i panoramę Gostynia z czterech stron

· zabawy dla dzieci

· symbolem odpustu będzie piernik w kształcie języka ognia

W związku z mszą i procesją prosimy o podjęcie funkcji, aby nadać liturgii uroczysty charakter: druhów Strażaków z Czachorowa o asystę do baldachimu, niosących sztandary, Żywy Różaniec ze świecami, dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych z czerwoną różą.

Z powodu odpustu parafialnego w przyszłą niedzielę nie ma mszy w Czachorowie. Chętnych do upieczenia placka na odpust prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po dzisiejszej mszy.

6. „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy obciążeni i utrudzeni jesteście a Ja was pokrzepię”. W trzeci piątek miesiąca zapraszamy na wieczór z Chrystusem. Msza św. w intencji uzdrowienia i uwolnienia o godz. 18:00 a po niej uwielbienie Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

7. Spotkania – zapraszamy!

· zbiórka ministrantów w sobotę: z Gostynia o godz. 9:00, z Czachorowa o godz. 10:00

· duszpasterstwo młodzieży - spotkanie biblijne w sobotę o godz. 19:00

8. Święcenia w Katedrze Poznańskiej: diakonatu w sobotę, dnia 19 maja, prezbiteratu w sobotę, dnia 26 maja; prosimy o modlitwę za mających przyjąć święcenia.

9. Wyjazd do Częstochowy na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w sobotę, dnia 19 maja o godz. 5:00. Zapisy po mszy w zakrystii.

10. Prosimy o składanie daniny diecezjalnej i daniny na cele parafialne w kopertach wyłożonych na stoliku.

11. Podziękowania – Bóg zapłać!

· Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za troskę wychowywania w wierze, przygotowanie uroczystości i dar ołtarza – 3.600 zł.

· za ofiary składane na daninę diecezjalną i na potrzeby parafii

· za obecność i przygotowanie Dni Krzyżowych, szczególnie naszym druhom strażakom

· Parafianom z Czajkowa za ofiarę złożoną podczas Dni Krzyżowych

· za dary ofiarowane na probostwo

12. Prasa katolicka: Przewodnik Katolicki.